Relacja / Taiwan Innotech Expo Taipei / 2019 / Wystawy / Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów / Organizacja Stoisk Wystawienniczych
 wróć do listy wystaw z roku 2019

Taiwan Innotech Expo Taipei

26 Wrz 2019 - 28 Wrz 2019TAIWANTaipeiTrzydniowe targi Taiwan Innotech Expo (TIE) w 2019 r. odbyły się w dniach 26 - 28 września. Ponad 45 000 międzynarodowych odwiedzających, było świadkami wynalazków z 30 różnych krajów świata. Szeroka gama innowacyjnych produktów i technologii przyciągnęła zainteresowanych z Chin kontynentalnych, Japonii, Korei, USA, Tajlandii, Hongkongu, Bułgarii, Kanady, Egiptu, Singapuru, Wietnamu, Polski, Rosji i wielu innych.

Głównym organizatorem wystawy była Tajwańska Rada ds. Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) której celem jest promocja handlu zagranicznego na Tajwanie. Finansowana przez rząd oraz rozmaite stowarzyszenia branżowe oraz organizacje handlowe, TAITRA pomaga firmom i producentom Tajwańskim wzmacniając ich pozycję na arenie międzynarodowej oraz podnosząc ich konkurencyjność wspierając je w radzeniu sobie z wyzwaniami, które napotykają oni na rynkach zagranicznych.

Międzynarodowa Wystawa Wynalazków TIE stanowi jedyną w swoim rodzaju okazję do zaprezentowania swoich rozwiązań przed niezwykle wymagającą azjatycką widownią oraz jury. Z roku na rok, cieszy się ona również rosnącym zainteresowaniem środowisk biznesowych. Wśród twórców rozwiązań obecnych na wystawie dominowało środowisko naukowe, instytuty badawcze oraz przemysł i grupy biznesowe. Inżynieria, przemysł, informatyka, elektronika, architektura i budownictwo, medycyna, rolnictwo, transport, ochrona środowiska lub bezpieczeństwo – to tylko najpopularniejsze spośród wszystkich kategorii innowacji prezentowanych na wystawie.

Wiele opatentowanych produktów i technologii było prezentowanych w kilku pawilonach, w tym najnowszy samochód samojezdny w Pawilonie Przyszłych Technologii, z nadzieją pokazania całemu światu możliwości pojazdów autonomicznych na Tajwanie. Ponadto przyjazne środowisku baterie stały się hitem w Pawilonie Zrównoważonego Rozwoju. Pawilon Innowacyjnego Wynalazku cieszył się zainteresowaniem zarówno zagranicznych, jak i krajowych gości, a 59 najnowszych osiągnięć technologicznych przeniosło kreatywność chińskiego Tajpej na wielką scenę i oczekuje wygenerowania ponad 100 milionów NT wartości handlowej i wartości produkcji.

W tegorocznej wystawie wzięło udział ponad 650 wynalazków, pośród których przyznano 15 platynowych nagród, 111 złotych, 112 srebrnych i 154 brązowe medale. Cała lista nagród, a także informacje o przyszłorocznej wystawie TIE (który odbędzie się w dniach 24–26 września 2020 r.) jest dostępna na stronie internetowej TIE i na Facebooku:

Strona internetowa: https://www.inventaipei.com.tw/zh_TW/index.html

Strona na Facebooku: https://www.facebook.com/tie.Taipei/

Jak co roku Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów we współpracy z Biurem Polskim w Tajpej zorganizowało stoisko, na którym zaprezentowano 12 innowacyjnych rozwiązań z różnych dziedzin nauki. Polskie rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób zwiedzających wystawę, jak i przedstawicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych. Oprócz medali i dyplomów otrzymanych w ramach głównego konkursu wystawy TIE 2019, polskie rozwiązania otrzymały wyróżnienia i nagrody specjalne.

 

 

Newsletter

polskiewynalazki.pl 2018