Relacja / PRO INVENT - International Exhibition of Research, Innovations and Inventions / 2019 / Wystawy / Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów / Organizacja Stoisk Wystawienniczych
 wróć do listy wystaw z roku 2019

PRO INVENT - International Exhibition of Research, Innovations and Inventions

20 Mar 2019 - 22 Mar 2019RumuniaKluż NapokaW dniach 20-22 marca 2019 roku po raz kolejny odbyła się Międzynarodowa Wystawa Badań, Innowacji i Wynalazków PRO INVENT w Rumunii.

Ta prestiżowa wystawa rozpoczęła się wiosną 2002 roku w kompleksie Expo Transilvania w Cluj-Napoca, na Międzynarodowych Targach Foresta. Począwszy od 2014 r., przez kolejne edycje, Salon PRO INVENT był i jest nadal organizowany w ramach kompleksu edukacyjnego należącego do Politechniki w Cluj-Napoca. 17 edycji Salonu prezentowało wynalazki z niemal wszystkich dziedzin nauki.

Salon PRO INVENT z Cluj-Napoca jest miejscem spotkań wynalazców, biznesmenów i przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem wyników najnowszych badań, innowacji i ludzkiej kreatywności. Już po raz kolejny innowacyjne firmy pragnące zaprezentować nowe produkty i technologie mogą to zrobić w oddzielnej sekcji, zwanej potocznie „Arena Technologii”, która daje uczestniczącym firmom możliwość zaprezentowania publiczności zarówno innowacyjnych rozwiązań technicznych już wdrożonych, w pełnej gotowości wdrożeniowej, jak również średnio- i długoterminowe strategie rozwoju innowacji. Również wynalazcy mają tutaj swoją przestrzeń zwaną „Arena Wynalazców”, w której mogą eksponować i dzielić się pomysłami z różnych dziedzin nauki. Uniwersytet Techniczny w Cluj-Napoca jest jedną z pierwszych instytucji szkolnictwa wyższego w Europie, która zorganizowała salon wynalazczy w Rumunii.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zaprezentowało podczas wystawy ponad 20 innowacyjnych rozwiązań polskich twórców, które cieszyły się zainteresowaniem publiczności oraz zostały docenione przez międzynarodowe jury.

Newsletter

polskiewynalazki.pl 2018